Video marketing- dlaczego warto?

 

Czasy, w których załadowanie filmu, nawet niżej jakości, łączyło się z frustracją, ciągłym zacinaniem i dużym obciążeniem dla łącza na szczęście już za nami. Technologia ruszyła znacznie do przodu. Koszt połączenia z internetem zmalał, a jego szybkość wzrosła. Nowe oprogramowanie pozwala na tworzenie wyższej jakości filmów i wydajniejsze wykorzystanie łącza.

Obecnie możesz obejrzeć film na komputerze, tablecie lub w telefonie komórkowym –czyli w każdym miejscu, o każdej porze. Film dostępny w Internecie bez problemu możesz odtworzyć także na swoim telewizorze.

Ułatwiony dostęp sprawił, że video pełni obecnie rolę rozrywkową, edukacyjną, informacyjną i reklamową. Odkąd filmy stały się nieodłączną częścią sieci, zaczęły być cennym narzędziem w marketingowym arsenale.

Promowanie za pomocą video

Rozwój technologiczny Internetu otworzył drogę do marketingu video dla wielu firm – tych dużych i tych małych. A według ekspertów jego znaczenie będzie nadal rosło. Wraz z rosnącą dostępnością szybkich łączy internetowych jego popularność będzie się stale zwiększać. Dlatego jest idealnym sposobem na reklamę Twojej firmy.

Video content jest ostatnio ulubieńcem marketingu, ponieważ jest jak dotąd prawdopodobnie najlepszym środkiem przekazu. Łączy w sobie zarówno obraz, dźwięk, jak i tekst, i robi to w maksymalnie skondensowanej formie, która w dodatku jest nieporównywalnie bardziej angażująca, niż każde z tych mediów z osobna.

 

Video w mediach społecznościowych

Coraz więcej video pojawia się w mediach społecznościowych. Facebook już jakiś czas temu ogłosił, że będzie promował taki content. W dodatku rozwija także moduł Stories. Z kolei Instagram rozwija IGTV, czyli aplikację do udostępniania dłuższych form video. Hitem ostatnich dwóch lat jest natomiast TikTok – aplikacja z samego założenia zaprojektowana do tworzenia filmów, która tylko w pierwszym kwartale 2020 roku zyskała 315 milionów użytkowników. Jeszcze nigdy żadna aplikacja nie odnotowała takiego wyniku, a obecnie firmy chętnie wykorzystują to medium do promowania się. Na treściach video polegał także przecież fenomen trochę zapomnianego już Snapchata.

 

Video jest więc świetnym narzędziem, aby promować swoje produkty lub usługi. Uwzględniając filmy w swoim planie, zastanów się, w jaki sposób pomogą Twojej firmie. Jeśli wyznaczysz swoje cele, będzie Ci łatwiej wybrać najskuteczniejszy sposób wykorzystania video online. Przekaz filmów powinien zgadzać się z Twoją misją, jednak pamiętaj też o tym, czego szukają klienci. Jako agencja marketingowa pomożemy Ci to zweryfikować, usystematyzować i połączyć te elementy, abyś znalazł się na prostej drodze do sukcesu.